DUYURULAR

COVID-19 Süreciyle İlgili Bilgilendirme

     Sayın Velimiz/Öğrencimiz, 

     Bilindiği üzere Korona virüs salgın hastalığı (COVID-19) Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 12.03.2020 tarihinde pandemi ilan edilmiştir. COVID-19’un küresel ve beraberinde ülke ekonomimiz açısından arz ettiği olumsuz etkiler her geçen gün artarak ortaya çıkmaktadır. Pandemi etkisini azaltmak için ülkemizde başlatılan “Evde Kal” çağrısının yanı sıra çeşitli Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri, Kanunlar ve İdari kararlarla makro ve mikro ölçüde tedbirler alınmıştır.

    Pek çok faaliyetin devlet tarafından sağlık gerekçesiyle büyük ölçüde kısıtlandığı bu dönemde, kişilerin bir araya gelmesinin engellendiği ve tedbirlerin bizzat devlet tarafından alındığı, yüz-yüze eğitimin devlet eğitim kurumları dahil bütün eğitim alanında durdurulduğu, 20 yaş altı gençlere ve çocuklara idari kararlarla sokağa çıkma yasağı getirildiği ve ülke genelinde de kısmi sokağa çıkma yasağı uygulandığı işbu koşullar altında Ada Yabancı Dil Kursları Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak sizinle imzaladığımız Eğitim Sözleşmesi (“Sözleşme”) uyarınca üstlendiğimiz eğitim programını sağlama hizmetini yüz-yüze eğitim modelinde sürdürme imkanımız artık kalmamıştır.

    Kişilerin toplu alanda bulunmamasına yönelik tedbirler bizzat devlet tarafından yürütülen ve kamu sağlığına/kamu düzenine ilişkin konular olduğundan Ada Yabancı Dil Kursları Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak insanların bir araya gelmemesine ilişkin alınan tedbirleri delme yetkimiz bulunmadığı açıktır. Bu haliyle Sözleşme uyarınca üstlendiğimiz eğitim hizmeti faaliyetini yüz-yüze eğitim modeli ile sunma imkanımız Sözleşmenin yapılmasından sonra ortaya çıkan ve taraflara yüklenemeyecek olağanüstü sebep olan COVID-19 pandemisi nedeniyle artık imkansızlaşmıştır. 

    Açıklanan tüm bu nedenlerle yüz-yüze eğitim modeli esas alınarak imzalanan Sözleşmenizi aynı kalite ve standartlarla online eğitim sistemine taşımak için www.akdonline.com  web-sitesini kurduğumuzu, Sözleşmenizde mevcut derslerinizi aynı yüz-yüze eğitim standartları ve kalitesinde online eğitim platformunda şahsınıza tanınan kişisel kullanıcı adı ve şifre ile ders saatleriniz ve program içeriğiniz Ada Yabancı Dil Kursları Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. ve Adana Amerikan kültür Özel Eğitim Hiz. Ltd. Şti. tarafından belirlenerek interaktif derslerde eğitmenlerimiz ile aynı şekilde sürdürmeye devam edeceğinizi bildirmek isteriz. 

  Sözleşme kurulurken var olan koşulların COVID-19 pandemisi nedeniyle öngörülemez bir şekilde sonradan değişmesi ve bu değişimin sonucu olarak Sözleşmedeki ifa şeklinde amacına uygun bir şekilde yüz-yüze eğitim modelinin kullanma imkanının artık bulunmaması nedeniyle Sözleşmenizin uyarlanarak interaktif ders hizmeti kapsamında eğitimlerinize kaldığınız yerden devam edeceğinizi bildirmekle birlikte online eğitime geçişe ilişkin onayınıza ilişkin ekte iletilen dokümanlar ile online eğitim hizmeti kapsamında sizi bilgilendirmekle yükümlü olduğumuz konulara ilişkin bilgilendirme metinleri ile açık rıza onaylarını ekte bulabilirsiniz. 

    Sözleşmeniz kapsamında mevcut derslerinizi ve herhangi bir kampanya kapsamında size sağlanan promosyon kur paketlerinizin online eğitim hizmeti kapsamında sürdürülebilmesi için işbu mailin ekinde aşağıdaki dokümanlarımızı bilginize sunduğumuzu ve gerekli web-sitesini kullanım için gerekli kullanıcı adı ve şifrenin yüz yüze eğitimin aynen devam etmesi size sağlanacağını bildirmek isteriz:

   1. Kişisel verileriniz Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında usulüne uygun olarak korunacağından Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Açıklama Metni ile Gizlilik Politikamızı (“Aydınlatma Metni”) okumanızı rica ederiz.

  2. Kişisel Verilerinizin veya velisi olduğunuz öğrencimizin kişisel verilerinin Aydınlatma Metni kapsamında işleneceğine, kişisel verilerinize veya velisi olduğunuz öğrencimizin kişisel verilerine ilişkin olarak Aydınlatma Metninde belirtilen yasal haklarınızın bulunduğunu, belirtilen amaç ve kapsam uyarınca işlenmesini kabul ettiğinize ilişkin açık rıza metninin sitenin kullanımından önce onayınıza yani açık rızanıza sunulacağını bildirmek isteriz.

  3.  Ticari Elektronik İleti göndermemize onay vermeniz takdirde yine sitemizde Ticari Elektronik İleti metnini de onaylamanız gerektiğini bildirmek isteriz. 

    İşbu bilgilendirmelerin ardından Sözleşme kapsamındaki derslerinizi alabilmeniz için sitede onay vereceğiniz Mesafeli Satış Sözleşmesi uyarınca kişisel kullanıcı adı ve şifresi sağlanacaktır. 

    Online eğitim hizmeti ve bağlantılı olarak sizden imzalayıp bize iletmenizi istediğimiz dokümanlara ilişkin herhangi bir soru işaretinizin olması durumunda bize her zaman bilgi@akdonline.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Saygılarımızla

Ada Yabancı Dil Kursları

Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.