Çocuklar İçin İngilizce

Çocuklar İçin İngilizce

İlköğretim öğrencileri ve daha küçük yaş grupları için yabancı hocalar eşliğinde, konuşma odaklı İngilizce eğitimi ve sınav dönemlerinde destekleyici etütler Amerikan Kültür'de. 

İlköğretim İngilizce (İlkokul ve Ortaokul İngilizce Eğitimi)

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, İlköğretim 1. - 2. - 3. - 4. - 5. - 6. - 7. ve 8. sınıf öğrencileri için yaş ve gelişim özelliklerine uygun sınıf eğitimleri verir. Yaş ve İngilizce seviyelerine göre gruplanarak verilen çocuk eğitimlerinde öncelikli amaç çocukların bu dili severek, anlayarak ve uygulayarak öğrenmeleridir.

Alanında uzman ve deneyimli bir eğitmen kadrosu, zengin içerikli materyal setleri ile iletişim ve uygulama ağırlıklı eğitimler çocukların dil gelişimini ve sosyal becerilerini aynı anda destekleyecek niteliktedir. Çocuğunuz dilerseniz 6- 15 kişilik sınıflarda genel İngilizce eğitimlerine, dilerseniz sizin oluşturacağımız özel kapalı gruplarda eğitimlere katılabilir.

Velilerle daima iletişim içinde olduğumuz bu eğitimlerin sonunda çocuğunuz, kolejlerde verilen eğitimlere denk bir eğitim almış ve bu dili aktif halde kullanabilir seviyeye ulaşmış olmaktadır.

3, 4, 5, 6 Yaş İngilizce Kursu (Anasınıfı İngilizce Eğitimi)

Okul Öncesi İngilizce eğitiminde küçük yaş grupları için sınıf eğitimimiz yoktur ve birebir özel ders şeklinde eğitimlerimiz mevcuttur. Ancak grup şeklinde gelmeniz halinde, toplu eğitim verme imkanı vardır.

Çocuklar için İngilizce Amerikan Kültür Adana

Ülkemizde Durum

Ülkemizde ilkokul ve lise öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.

Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20'li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa, dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.

Yabancı Dilin Önemi

Yabancı bir dili öğrenmiş olan çocuklar, diğer kültürlere karşı kültürel çoğulculuk, açıklık ve takdir duygusu beslerler. Başka ülkelerde rahatça seyahat edebilme, yabancı dil edebiyatını, film ve müziklerini orijinal şekilleriyle görme ve dünyadaki kültürel farklılığı anlama imkanı kazanırlar. Kendini ifade etme kabiliyetleri gelişir. Kelime hazineleri genişler ve bunun yanında kendi ana dilini yeni alanlarda kullanma becerileri de artar. Erken yaşta İngilizce eğitiminin başlaması bu anlamda son derece önemlidir. Yurtdışında bu eğitimler anaokulu seviyesinde de başlamaktadır.

Özet olarak, İngilizce eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur.

Amerikan Kültür Adana Stadyum, Metropol ve Camlıbina Şubeleri olarak, ilköğretim gruplarımızda yaptığımız Yaz Okulu uygulamalarımızda ise en büyük amacımız; “Çocuklarımıza İngilizce’yi Sevdirmek” şeklinde özetlenebilir. Yaz Okulu uygulamalarımızda eğlenceli aktiviteler ve ezbere dayanmayan bilimsel yöntemlerle yukarıdaki amaç doğrultusunda eğitimler vermekteyiz.

 

 

Size daha detaylı bilgi vermemizi ya da çocuğunuzu kursumuza kayıt ettirmeyi istiyorsanız, tıklayın.

Amerikan Kültür Stadyum [Seyhan / Reşatbey] (0322) 457 57 49
Reşatbey Mahallesi 62014 Sk. Fehmi Bindebir İş Merkezi (Stadyum karşısı) Seyhan ADANA