Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi Nedir?

Dil sınavları çoğunlukla test üzerine kuruludur. Okuma, okuduğunu anlama ve analiz etme önemlidir. Sınavlar, yapan kurum ve sınav amacına göre farklı formatlarda olsa da genel olarak aynı mantıkla uygulanır. 

Sınav İngilizcesi eğitimlerimiz de test tekniğine yönelik, gramer ağırlıklı ve her sınav için spesifik olarak uygulanan programlardır. Örneğin; bilgisayar tabanlı TOEFL sınavına hazırlanıyorsanız, buna yönelik bir program uygulanır.

Kurumumuzda, TOEFL, IELTS, YDS, YÖKDİL, Hazırlık Atama (Muafiyet-Yeterlik-Proficiency) Sınavları, YKS-DİL (YDT-AYT Dil) (eski adı LYS-5), BULATS ve PTE başta olmak üzere, pek çok sınava yönelik İngilizce eğitimi verilmektedir. Aşağıda bu sınavlarla ilgili bilgi alabilirsiniz:

TOEFL

TOEFL sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve okuma,dinleme konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. 

Diğer İngilizce dil sınavları ile karşılaştırıldığında, TOEFL® sınavı diğer adayların önüne geçmenize yardımcı olan pek çok avantaja sahiptir. TOEFL Hazırlık Kursumuz ve TOEFL Özel Ders konusunda detaylı bilgiyi eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz. 

IELTS

IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde, dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar. Kurumumuz IELTS IDP'nin Adana Çözüm Ortağıdır. Alanında uzmanlaşmış öğretmenlerimizle IELTS Hazırlık Kursu ve IELTS Özel Ders ihtiyaçlarınıza başarı garantili çözümler sunuyoruz.

Ayrıca İngiltere Aile Birleşim Vizesi için gerekli IELTS Life Skills sınavına hazırlık konusunda da yanınızdayız.

YDS

Yabancı Dil Sınavı (YDS), ülkemizde Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır.

YDS, Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (KPDS) yerine getirilmiş ortak sınavdır. YDS, yabancı dil bilgisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisi açısından ölçen çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılır. Sıfırdan YDS Hazırlık için tecrübeli Adana YDS Kursu arıyorsanız, tecrübeli öğretmenlerimizle hizmetinizdeyiz.

YÖKDİL

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) adayların kendi alanlarındaki (fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler, sağlık) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır.

YÖKDİL ile YDS ve e-YDS arasındaki en temel fark; YÖKDİL'de uzmanlık alanlarına yönelik soruların olmasıdır. YÖKDİL, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır. Sıfırdan YÖKDİL Hazırlık için güvenilir Adana YÖKDİL Kursu arayışınızda, tecrübeli öğretmenlerimizle hizmetinizdeyiz.

YKS-DİL (YDT-AYT Dil)

YKS-Dil (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil) ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerin seçilmesi ve yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. Sınav, Almanca, İngilizce, Fransızca, Arapça ve Rusça olmak üzere 5 dilde yapılmaktadır.

Sınavın eski adı LYS-5 'tir. Ayrıca AYT İngilizce veya AYT Almanca ya da YDT İngilizce veya YDT Almanca gibi isimilerle de anılmakta olan sınavda; sözcük bilgisi, dilbilgisi, çeviri ve okuduğu anlama gibi becerileri ölçen sorular bulunmaktadır. YKS İngilizce ve YKS Almanca sınavlarında yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik başarı odaklı özel YKS-DİL Hazırlık Kursu programlarımız bulunmaktadır. 

Hazırlık Atlama (Muafiyet-Yeterlik-Proficiency)

Üniversite hazırlık atlama programını içermektedir. Bu program, ÖN HAZIRLIK ve HAZIRLIK olmak üzere ikiye ayrılır. Eğer seviyeniz, A2-B1 düzeyinde ise ÖN HAZIRLIK, B2-C1 düzeyinde ise direkt olarak HAZIRLIK programına alınırsınız. 

BULATS

Her yıl 130’dan fazla ülkede uygulanan BULATS (The Business Language Testing Service) Testini, diğer test ve sınavlardan ayıran en büyük özellik İŞ DÜNYASI’na hitap etmesidir. Dolayısyla BULATS, şirketlerde yoğunlukla kullanılır.

BULATS ile şirketler çalışanlarının dil seviyelerini belli aralıklarla ölçebilir. Personellerinin dil gelişimlerini gözetim altında tutabilir. Departmanlara alınacak personel için gerekli olan seviye ölçme ve değerlendirme BULATS ile çözülebilir. Eğitim yatırımları BULATS testi sonuçlarına göre planlanabilir.

PTE

PTE Academic (Pearson Test of English), dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı güvenli bir İngilizce dil sınavıdır. 

İngilizce dil yeterliliğini kısa sürede belgelemek, esnek sınav tarihlerinden faydalanmak, 2 yıl boyunca sınırsız sınav sonuç belgesi almak ve diğer faydalarından yararlanmak için PTE Academic’i tercih edebilirsiniz. YDS denkliği gereken durumlar için PTE Academic Sınavına, devlet üniversitesinde bulunan test merkezlerimizden birinde katılmanız gerekmektedir.

Size daha detaylı bilgi vermemizi ya da kursumuza kayıt olmayı istiyorsanız, tıklayın.

Amerikan Kültür Stadyum [Seyhan / Reşatbey] (0322) 457 57 49
Reşatbey Mahallesi 62014 Sk. Fehmi Bindebir İş Merkezi (Stadyum karşısı) Seyhan ADANA